Elektrycy w całym kraju oferują swoje usługi każdemu, kto potrzebuje profesjonalnej pomocy przy instalacjach elektrycznych. Dziś zajmiemy się instalacjami elektrycznymi w dużych obiektach przemysłowych – halach fabrycznych, magazynach, chłodniach i wszystkich innych, w których zapotrzebowanie na energię elektryczną jest bardzo duże.
Różnice pomiędzy instalacjami elektrycznymi w domu i firmach

Jak łatwo się domyśleć, różnice pomiędzy takimi instalacjami są widoczne gołym okiem. Przede wszystkim zwracamy uwagę na ich złożoność. Im większy obiekt, tym zaprojektowanie i wykonanie instalacji jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Ma to również odzwierciedlenie w kosztach całej pracy. Składa się na nią praca, którą wykona elektryk, jak również koszt materiałów. Przewodów, włączników, gniazdek, skrzynek, bezpieczników oraz wielu innych.
Różnice występują również pomiędzy obciążeniami, które takie instalacje elektryczne muszą bezpiecznie przenosić. W firmach takie obciążenie jest bardzo duże i generują go różnego rodzaju urządzenia. Począwszy od stacji klimatyzatorów, poprzez elektryczne napędy wind, aż po maszyny i roboty zainstalowane na liniach produkcyjnych, chłodnie i wiele innych. Bezpieczna praca instalacji wymaga użycia większych grubości przewodów, stosowania odpowiednio dobranych bezpieczników oraz wykonaniu przyłącza o takiej mocy, która będzie wystarczająca do zasilania całej instalacji. Skąd elektryk wie, jaka moc będzie potrzebna? Właśnie po to wykonuje się pomiary elektryczne. Polegają one na dokładnym zbadaniu każdego odbiornika prądu, który będzie podłączony do instalacji. W tym celu przeprowadza się pomiary elektryczne przy maksymalnym zużyciu prądu przez urządzenie. Poleganie na danych określonych przez producenta nie zawsze jest bowiem miarodajne i godne zaufania.
Następnie uzyskane wyniki elektryk sumuje i dodaje do tego tak zwany margines bezpieczeństwa. Jest od stosowany na wypadek dodatkowego zwiększenia zapotrzebowanie na energię – na przykład przez pojawienie się nowego urządzenia. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku wraz z projektem do zakładu energetycznego, które udzieli informacji czy jest w stanie zrealizować dane zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jeśli tak, zostaną wydane warunki wykonania przyłącza, a kiedy to nastąpi, instalacje elektryczne zostaną podłączone do zasilania.